Казковий Свидовець

Свидовецький хребет – популярний карпатський маршрут серед туристів, як пішоходів, так і велосипедистів. Хребет є третім за вишиною у Карпатах, відомий своєю ексклюзивною природою та безкрайніми краєвидами. Якщо ви хотіли побачити одні з найвищих карпатських вершин, стрімкі ріки та букові ліси Свидівця – цей варіант саме для вас.

Чому букові, а не смерекові чи ялинові, як ми зазвичай уявляємо, говорячи про Карпати? Це особливе місце у Карпатських горах, то ж і природа тут не схожа ні на що – окрім Свидовця ніде на високогір’ях Карпат не ростуть букові, та і листяні ліси загалом. Проте, ще навіть не досягши позначки 1500 м, ви відкриєте для себе, що ліси все рідшають, а далі Свидовець покритий гірськими травами, саме там відкривається фантастичний вид на гори.

Магія Свидовця по-особливому заворожує влітку і взимку. Якщо літом хребет отримує круглі форми окутавшись ароматними травами, то взимку Свидовець скидає оксамитові трав’яні шати, вершини стають величними та навіть суворими, їх сповнює тиша та спокій. Влітку на полонинах ви побачите чимало свійських тварин, а саме овець, кіз та коней. У маршруті ми передбачили вихід на полонини, що користуються особливою популярністю для випасу тварин.

Відчути всю унікальність цього місця ви зможете піднявшись на Близницю – найвищу вершину Свидовця. Саме тут відкривається вид на весь хребет, його полонини, високогірні озера та сусідні гори.

Ми розробили оптимальний маршрут та передбачили усе необхідне в дорозі. Маршрут побудований в такий спосіб, щоб у вас був час на відпочинок, пішохідні прогулянки та огляд усіх унікальних місць, які ми хочемо вам відкрити. Кваліфіковані гіди HuskyTravel сформували для вас маршрут, який самостійно подолали десятки разів. Довіряйте свій активний відпочинок професіоналам – і ми покажемо вам усю неповторність природи Свидовця.

  • 70 км
  • На
    замовлення
  • складний
    рівень
  • 6 днів
    5 ночей

м. Івано-Франківськ – с. Кевелів – г. Близниця – Драгобрат – хр. Свидовець – р. Тиса – г. Братківська – Перевал Легіонів – с. Бистриця – м. Івано-Франківськ

Початок:  

Івано-Франківський залізничний вокзал

,

9:00

Закінчення:  

21:00

Івано-Франківськ, Кевелів, полонина Гропа

Гора Близниця, гора Драгобрат

Хребет Свидовець, Татарка, Тиса

Гора Братківська (1788 м.), Старий кордон

Полонина Пантир, перевал Легіонів

Бистриця, Івано – Франківськ

Спорядження

  • Наплічник
  • Каремат
  • Засоби індивідуальної гігієни
  • Посуд
  • Одяг
  • Взуття
  • Намет
  • Спальний мішок
  • Трекінгові палиці
  • Крихкий та габаритний посуд
  • Сокира

План

  • 1

    Івано-Франківськ, Кевелів, полонина Гропа

    Збір групи відбувається на залізничному вокзалі Івано-Франківська. Після того, як усі туристи зібралися на локації, ми сідаємо у комфортабельний мікроавтобус, який довезе нашу групу до селища Кевелів. Дорога триватиме до трьох годин, проїжджати ми будемо відомими туристичними місцями, серед яких – Делятин, Яремче та Ясиня.

    Наш маршрут починається у селищі Кевелів, що належить до сільради Квасів – популярного гірського курорту, столиці ліжникарства, унікального селища, оточеного найвищими вершинами Карпат. Перебуваючи тут, ми познайомимо вас з побутом гірських поселень та скуштуємо продукти місцевого виробництва, адже саме тут можна відчути усі переваги натуральної та свіжої, а головне, самобутньої їжі, дбайливо приготованої гуцульськими господинями. Також Кевелів, як і Кваси загалом, відоме своєю мінеральною водою – її п’ють не тільки в Україні, але і в провідних країнах Європи. Цілющу воду можна буде спробувати на місці, повірте, її смак не порівняти ні з чим, він такий ж унікальний, як і саме місце.

    Далі ми подолаємо першу пішохідну відстань до полонини Гропа, популярної серед гуцульських вівчарів. Від селища до полонини звивається досить зручна стежка, а неймовірний запах хвойних лісів лише надихне вас на підкорення першого досягнення точки маршруту. Саме на цій полонині ми залишимось на ночівлю першого дня.

  • 2

    Гора Близниця, гора Драгобрат

    Як ми вже зазначали, Близниць на Свидовці є три, і на дві з них ми піднімемося. Оскільки вершини розташовані неподалік одна до одної, їх ще називають подвійною вершиною однієї гори (третя – Мала Близниця, є суттєво меншою, а дві Близниці – практично однієї висоти та вигляду, звідси і назва). Ми піднімемося на обидві вершини та подивимося на так звані Скелі Близниці – ботанічну пам’ятку державного значення, що на схилах Близниці. Відомо, що схили цієї гори покриті унікальною рослинністю, яку захищають на рівні держави. Тут можна сфотографуватися серед рідкісних карпатських рослин, як-от едельвейс чи восьмипелюсткова дріада, однак, зривати їх заборонено законом.

    Далі наш маршрут приведе нас Свидовецьким хребтом до гірськолижного комплексу “Драгобрат”. Звідси ми оберемо найбільш оптимальний маршрут та вирушимо до високогірних озер, якими славиться Свидовець. Але спочатку зупинимося на ночівлю на полонині неподалік комплексу.

  • 3

    Хребет Свидовець, Татарка, Тиса

    Після нічного відпочинку з новими силами ми помандруємо далі Свидовецьким хребтом до відомих високогірних озер. Ми відвідаємо Татарку, Догяску (гуцули називають її Герешаскою), та Котел, назване так від назви гори Великий Котел. До кожного озера можна спуститися та відпочити біля його казково чистого плеса. Купатися в озерах не будемо, так як максимальна їхня температура води влітку сягає лише 11 градусів вище нуля.

    Найбільше серед озер, яке ми відвідаємо – Догяска. Водойма сягає 167 м в довжину по діагоналі, а її вигляд справді фантастичний. Це високогірне озеро розташоване на висоті 1577 метрів над рівнем моря, навколо немає дерев та густої рослинності, то ж вам цілком відкривається його містичний, незабутній вигляд.

    Ночувати цього дня ми будемо на перевалі Околе – це місце визначено туристами зі всього світу як ключовий пункт між Свидовецьким хребтом та горою Братківською, на яку ми піднімемось наступного дня. Саме тут, на Околе, розкинулась річка Чорна Тиса, та і з інших сторін перевалу ви можете побачити невеликі притоки річок та долини більш стрімких карпатських рік. Саме тут, під звуки невпинної води, ми переночуємо, щоб завтра з новими силами піднятися на гору Братківську.

  • 4

    Гора Братківська (1788 м.), Старий кордон

    Після переходу через Околе, ми потрапляємо до масиву Горгани, де і розташована гора Братківська. Схили гори піщано-кам’яні і подекуди вкриті каменями до трьох метрів заввишки. При підйомі на гору ми відчуємо неймовірний аромат хвойних насаджень, а ближче до вершини ялини зміняться на сосни та криволісні насадження. Підніматися на дану гору буде досить складно, але відчуття подолання цієї висоти вже на вершині буде неймовірним.

    Саме тут ми побачимо старі кам’яні стовпи, що слугували кордоном між Чехословаччиною та Польщею. Власне, кордон тут існував з давніх часів, колись це була межа між землями Речі Посполитої та Угорщини, а тимчасово навіть між ЗУНР та Чехословаччиною. З 1944 року кам’яні стовпці позначали кордон Угорщини та СРСР.

    Ночувати будемо біля підніжжя Братківської після спуску з гори. Саме тут наші гіди знають спокійні та придатні місця для ночівлі.

  • 5

    Полонина Пантир, перевал Легіонів

    Опісля спуску з гори Братківської напередодні, ми вирушимо на полонину Пантир – місця, що має вагоме історичного значення. Саме тут воювали армії кількох країн за кілька років до початку та під час Першої світової війни. Піднімаючись на полонину та оглядаючи навколишню місцевість, можна побачити рови та окопи, які були вириті тут ще солдатами армій та військових угруповань у 1916-1917 роках.

    Після відвідання Пантиру ми вирушимо до ще однієї історично важливої місцевості – Перевал Легіонів. На вершині перевалу встановлено пам’ятний хрест на честь польських легіонерів. Також з перевалу відкривається чарівний вид на землі Закарпаття, висота над рівнем моря сягає 1100 м. Тут можна зробити фото та відпочити. Саме тут наша група залишиться на ночівлю, адже це місце сили потрібно відчути, перебуваючи тут протягом деякого часу.

  • 6

    Бистриця, Івано-Франківськ

    Провівши ніч на перевалі, зранку ми спустимося з перевалу до села Бистриця. Дорогою до селища ми побачимо стрімку гірську річку Рафайловець – водойма названа на честь старої назви села Бистриці – Рафайлова. Село слугує базовим пунктом для туристів, тому тут можна буде трішки відпочити та перекусити. З Бистриці групу забирає комфортний мікроавтобус, який довезе нас до Івано-Франківська приблизно за дві години.

Страхування

Входить у вартість туру

Що не входить у вартість туру:

Переїзд з Івано-Франківська до точки призначення та повернення до Івано-Франківська, входи до заповідників.

Їжа

1

День

2

День

3

День

4

День

5

День

6

День

Магія Свидовця по-особливому заворожує влітку і взимку

Зареєструватися

Казковий Свидовець

На замовлення (6 днів), 1900 грн.

Контакнті дані

  • 40
  • 50
  • 60
  • 70
  • 80
  • 90
  • 100
  • 110
  • 120

Спорядження

*У мене є:

*Мені потрібно:

Також ви можете орендувати спорядження в нашому магазині Husky Sport

Харчування

  • 1

    крок

  • 2

    крок

  • 3

    крок

!

Казковий Свидовець

, 1900 грн.

Сталась помилка.
Будь ласка, поверніться назад та підтвердіть повторне надсилання форми.

Назад до анкети

Казковий Свидовець

На замовлення (6 днів), 1900 грн.

Ваші дані успішно відправлені.
Очікуйте дзвінка для уточнення деталей походу та підтвердження реєстрації.

Закрити