Штурм Говерли

Саме слово Говерла має румунське коріння та означає “важкопрохідне підвищення”, а з угорської це слово має значення “сніжна гора”. І не дарма: Говерла славна не тільки тим, що являється найвищою горою і точкою в Україні, ця гора знаходиться на рубежах областей та країн, вона складна у підйомі, а її підкорення стане справжнім досягненням навіть для бувалого любителя піших походів у гори.

Гора сягає у вишину 2061 м, і як кажуть науковці, продовжує рости. Вершина знаходиться на рубежі Івано-Франківської та Закарпатської областей, а також практично на межі двох країн – до румунського кордону звідси всього 17 км. З вершини Говерли відкривається фантастичний вигляд на інші двотисячники Карпат.

Піднявшись на вершину, ви зможете доторкнутися до мармурової плити, в яку вмонтовано 25 капсул з землею – кожна позначає регіон України і взята саме з того регіону. Ви відчуєте це фантастичне враження – не тільки постояти на найвищій вершині, а і доторкнутись до земель з усіх куточків нашої країни. Перше офіційно зафіксоване підняття на Говерлу відбулося у 1880 році – з тих пір гора стала улюбленицею мандрівників та туристів.

Хоча Говерла є популярним місцем підкорення серед туристів, при піднятті на вершину у вас може виникнути безліч нюансів, адже гора справді складна для підйому. Тому пропонуємо вам послуги кваліфікованих гідів, які не тільки допоможуть здійснити підйом, але і покажуть усі цікаві місця, наповнені історичним та духовним значенням, а таких при підйомі на Говерлу не мало. Тому ознайомтеся з нашим маршрутом та приблизним планом відвідування місць, які ми залюбки відкриємо для вас.

 • 35 км
 • На
  замовлення
 • середній
  рівень
 • 3 днів
  2 ночей

Івано-Франківськ - Кваси - Шешул - Петрос (2020 м) – гора Говерла (2061 м) - Козьмещик - Лазещина - Івано-Франківськ

Початок:  

Залізничний вокзал Івано-Франківська

,

09:00

Закінчення:  

21:00

Івано-Франківськ, Кваси, Менчул

Гора Шешул, гора Петрос (2020 м.), Перевал

Гора Говерла (2061 м.) турбаза Заросляк, Ворохта

Спорядження

 • Взуття
 • Наплічник
 • Каремат
 • Засоби індивідуальної гігієни
 • Посуд
 • Одяг
 • Спальний мішок
 • Намет
 • Трекінгові палиці
 • Сокира
 • Крихкий та габаритний посуд

План

 • 1

  Івано-Франківськ, Кваси, Менчул

  Збір групи туристів відбувається на залізничному вокзалі міста Івано-Франківська. Саме звідси ми вирушаємо у подорож на комфортному мікроавтобусі, дорога займе близько двох з половиною годин. Варіантів першочергової точки для маршруту на Говерлу є декілька, однак, наші гіди обирають найбільш зручний, враховуючи кількість людей в групі та транспортне сполучення – спеціалісти Husky Travel обирають селище Кваси.

  Кваси – перлина Закарпаття, селище отримало свою назву завдяки так званій “квасній” мінеральній воді, яка відома своїми властивостями не тільки в Україні, але і провідних європейських центрах. Селище Кваси розташоване вздовж Чорної Тиси – красивої гірської ріки, а також неподалік селища, уже в дорозі до полонини Менчул, ми побачимо найвищий водоспад Закарпаття – Труфанець. Його бурхливі води спадають з висоти 36 метрів, видовище справді неймовірне. Особливу атмосферу селища та прилеглих територій можна відчути зранку – це місце у ранню пору доби часто огорнуте мглою, яка ближче до 9-10 ранку розходиться і відкриває чарівний вигляд на гори двотисячники.

  З Квасів наша мандрівка спрямовується в напрямку Менчулу. В Україні на сьогодні існує 6 двотисячників, а Менчулу не вистачило всього 2 метра до цього статусу. До слова, десятиліття тому активісти навіть пропонували штучно підняти висоту Менчулу на 2 м, щоб гора змогла досягти двохтисячної вишини, однак, на сьогодні цього так і не сталося. Схили Менчулу пологі, то ж піднятися буде не дуже складно. Далі, як і рекомендують кваліфіковані мандрівники, ми не підемо напряму до Говерли, а спочатку помандруємо живописними куточками. Мандруючи, ми підійдемо до одного зі схилів гори Шешул. Наші гіди знають зручне місце для ночівлі, то ж саме неподалік Шешулу біля струмка група зупиняється на ночівлю.

 • 2

  Гора Шешул, гора Петрос (2020 м.), Перевал

  Зранку після сну біля схилів Шешулу ми підіймемось на цю гору. Шешул сягає у висоту 1726 метрів, і відомий своєю кущистою, в тому числі ягідною, рослинністю на схилах. Однак, до кущів з чорницею ще потрібно буде дістатися – біля підніжжя та на невеликій висоті Шешул вкривають букові ліси, що є також нетиповим для Карпат. Шешул – найзахідніша вершина Чорногірського хребта. На північний схід від Шешула розкинувся двотисячник Петрос.

  Петрос – містична і досить складна у підйомі вершина Карпат. Кажуть, що Петрос тяжко подолати без кваліфікованого супроводу, а ще на цю гору не рекомендують підніматися наодинці. Назва гори походить не від ім’я, як часто думають туристи, а від румунського слова, що означає “кам’янистий”. І справді, Петрос – кам’яниста гора, на верхівці якої часто вирує негода – сюди влучають блискавки та вирують шквальні вітри. Після підйому на Петрос ми зійдемо з гори у менш вітряне та безпечне місце, та посеред субальпійської рослинності залишимося на ночівлю. А попереду – досягнення вершини Говерли.

 • 3

  Гора Говерла (2061 м.) турбаза Заросляк, Ворохта

  Підйом на Говерлу кваліфікується за рівнем 1Б, про це ви можете детальніше дізнатися у наших гідів. Біля підніжжя гори розташований витік річки Прут та каскад водоспадів, загальна висота спадання води яких сягає 80 метрів. На Говерлу підніматися досить складно, але з допомогою професіоналів Husky Travel ви подолаєте цю відстань досить швидко та безпечно. У хорошу погоду вид з Говерли неймовірний: можна побачити Івано-Франківськ, з якого ми власне вирушали у подорож, Снятин та Коломию, з гір – чітко побачимо Петрос. Саме Говерлою рекомендують завершувати мандрівку професійні гіди, вона являється вінцем Чорногірського хребта і ваших досягнень у мандрівці Карпатами. Після недовгого відпочинку на вершині (адже на горі практично завжди лежить сніг та досить холодно) та фотосесії ми вирушимо до туристичної бази “Заросляк” – відомого в Україні пункту для відпочинку туристів та мандрівників.

  Туристична база “Заросляк” знаходиться неподалік Ворохти, біля неї завжди чергують гірські рятувальники, щоб надати першу допомогу та за потреби розшукати заблукалих туристів. Тут також можна залишатися на ночівлю та відпочивати перед або після підкорення карпатських вершин. Після відпочинку на базі ми вирушимо на автобусі до Ворохти.

  Ворохта, на відміну від Яремче, є чистішою та менш заангажованою, хоча за популярністю у туристів не особливо поступається. Селище розташоване на висоті 850 метрів над рівнем моря, тому тут все ще можна відчути чистоту гірського повітря сповна – у нас буде деякий час на огляд місцевих визначних місць та оцінку краси. Селище є досить давнім, Ворохта існує ще з 17 ст., і тут збереглося чимало старовинних пам’яток, особливо культового призначення. То ж перед поїздкою до Івано-Франківська ми ще насолодимося виглядом ворохтянських краєвидів.
  Дорогу до Івано-Франківська ми проведемо у комфортабельному мікроавтобусі. Тривалість поїздки займе близько трьох годин.

Страхування

Входить у вартість туру.

Що не входить у вартість туру:

- трансфер
- оплата, при вході в Заповідники
- прокат спорядження

Їжа

1

День

2

День

3

День

Підкорення стане справжнім досягненням навіть для бувалого любителя піших походів у гори

Зареєструватися

Штурм Говерли

На замовлення (3 днів), 1400 грн

Контакнті дані

 • 40
 • 50
 • 60
 • 70
 • 80
 • 90
 • 100
 • 110
 • 120

Спорядження

*У мене є:

*Мені потрібно:

Також ви можете орендувати спорядження в нашому магазині Husky Sport

Харчування

 • 1

  крок

 • 2

  крок

 • 3

  крок

!

Штурм Говерли

, 1400 грн

Сталась помилка.
Будь ласка, поверніться назад та підтвердіть повторне надсилання форми.

Назад до анкети

Штурм Говерли

На замовлення (3 днів), 1400 грн

Ваші дані успішно відправлені.
Очікуйте дзвінка для уточнення деталей походу та підтвердження реєстрації.

Закрити