Віддалені Горгани
Горгани поєднують у собі розкіш диких земель та популярність серед туристичних груп. Хоча найбільша висота Горганських гір сягає 1837 метрів, ця місцевість є значно складною у підкоренні – цьому сприяють кам’янистість та різкі перепади висоти. Горгани відомі своєю дикою заповідною природою, вираженим спокоєм та землями, що покриті оксамитовим мохом. Якщо велич гір вас полонить, а кам’янисті та мохові полонини лише приваблюють – ласкаво просимо в Горгани!
Гіди Husky Travel передбачили для вас шестиденний тур Горганськими горами, впродовж якого ми відвідаємо найекзотичніші місця Карпат. До слова, довжина місцевості сягає 80 км, а в ширину Горгани розкинулися на 40 км, і у кожному куточку цієї заповідної зони справді є на що подивитися.
Наша мандрівка пролягатиме через село Стару Гуту, г. Висока, вершини Ігровець, полонини Погар, г. Сивуля, кілька знакових урочищ, Перевал Легіонів, славнозвісну полонину Пантир та село Бистрицю. Разом з нами ви відвідаєте чимало місць історичного, заповідного та культового значення.
- 65 км
-
На
замовлення -
середній
рівень -
6 днів
5 ночей
Івано-Франківськ – с. Стара Гута – г. Ігровець (1804 м) – г. Сивуля (1836 м) – хр. Тавпиширка – перевал Легіонів – г. Братківська (1788 м) – с. Бистриця – Івано-Франківськ
Залізничний вокзал Івано-Франківська
,09:00
21:00
Спорядження
- Рюкзак
- Каремат
- Засоби індивідуальної гігієни
- Посуд
- Одяг
- Взуття
- Намет
- Спальний мішок
- Трекінгові палиці
- Сокира
- Крихкий та габаритний посуд
План
Українські Горгани – це одне з найдивовижніших та віддалених місцин Карпат. Саме у Горганах збереглася казкова природа, з величними скелями та вражаючими краєвидами. Сьогодні не часто можна зустріти незаймані ліси з чистими річками.
-
1
Івано-Франківськ, с. Стара Гута, подорож до полонини Середня. (8 км.)
Наша подорож традиційно розпочинається зі збору на залізничному вокзалі м. Івано-Франківська. Там ми щоразу збираємося з групою та знайомимося. Далі ми вирушаємо комфортним мікроавтобусом до першої точки маршруту. Відправною точкою пішої подорожі стане Стара Гута – село з унікальною гірською природою, де відпочивають українські президенти.
Зі Старої Гути ми вирушимо до полонини Середньої – мальовничого місця в Горганах. Це безліса незвичайна ділянка, де можна зрозуміти якою суворою та дикою є природа Горган. На Середній можна зустріти диких карпатських звірів, а ще познайомитися з флорою місцевості: альпійською рослинністю, що пристосована до тутешніх морозів та вітрів. До слова, Середня оточена хвойними лісами, тому тут досить зручно залишатися на ночівлю. Саме так ми і зробимо, пройшовши цього дня 8 км.
-
2
Гора Висока (1803 м.), гора Ігровець (1804 м.), полонина Погар. (12км.)
Наступного дня ми продовжуємо подорож, на шляху якої побачимо чимало вершин та унікальних гірських локацій. Першою ми відвідаємо гору Високу, з якої і починається Ігровецький хребет. На Високій не ростуть дерева, проте її вкривають щільні мохи та лишайники, якими славляться Горгани.
Далі Ігровець – чи не найпологіша гора Горган. Хоча її висота є немалою і складає 1804 м., здалеку вона виглядає практично плоскою завдяки дуже пологим схилам, проте дістатися на вершину – завдання не з легких. Схили гори каменисті, з кількох сторін її окутують так звані осипища – габаритні уламки гірських порід. Слово “горгани” саме означає кам’яні осипища, так ці місця назвали наші пращури, аналізуючи кам’янисту природу цих місцевостей.
Під час спуску з Ігровця у літній сезон та на початку осені можна збирати ягоди. А для любителів поласувати солодкими еко-ягодами, ми підніматимемося на полонину Погар – справжній малиновий рай. Полонина славна своїми малинниками на усі Карпати.
-
3
Гора Лопушна (1694 м.), гора Сивуля (1835 м.). (12 км.)
Цього дня ми побуваємо на найвищій вершині Горган – горі Сивуля. Однак до неї ще потрібно дістатися, а поки мандруючи вздовж гірського хребта, ми зійдемо на гору Лопушну. І піднімаючись, і спускаючись з гори ми звертаємо увагу групи на килими з ісландського моху та ягідні плантації.
Квінтесенція третього дня мандрівки – гора Сивуля. У Горганах, як відомо, є дві Сивулі – Мала і Велика. Ці дві вершини є досить схожими, а їхня різниця у висоті менша за 20 метрів. Підніматимемося ми будемо на обидві гори, це зручно мандруючи хребтом, адже немає великого набору висоти та розриву між горами – ми буквально переходимо хребтом від однієї вершини до іншої, не спускаючись між ними.
Ночувати цього дня ми будемо на полонині Рущина. Це місце актуальне для відпочинку та ночівлі туристів. А ще Рущина веде до Старого кордону – місця, яке ми обов’язково відвідаємо наступного дня.
-
4
Урочище Пекло, Тавпіширка, перевал Легіонів. (18 км.)
Цього дня заплановано найбільш протяжний за дальністю маршрут – 18 км. Як і обіцяли, після Рущини ми потрапимо у землі, що сьогодні іменують Старим кордоном – тут розташовані кам’яні стовпчики, що колись позначали межу Чехословаччини та Польщі.
Далі наш маршрут пролягатиме через урочище Пекло. Свою назву місце отримало завдяки різкому кам’янистому обриву, що нагадувало пращурам легенди про пекло. Дане урочище вважається нехарактерним місцем для Горган, можливо, тому з давніх-давен вважається неприроднім та зайвим у неповторній горганській природі.
Продовжуємо перехід до перевалу Легіонів хребтом Тавпиширка. Це назва однойменна із заповідником, що тут розташований. Природа тут альпійська, часто зустрічаються кущі чорниці та інших ягід, які можна вживати в їжу. З хребта ми побачимо Сивулю, яка розташована позаду, а спереду відкривається вид на перевал Легіонів – священне місце солдатів. Тут відбулося чимало військових сутичок у період Першої світової війни, а ще розташований насип з хрестом, що нагадує про події тих днів. Цьому кладовищу уже сто років, а місце все ще нагадує про бої, які точилися тут немов учора. Тут залишаємось на ночівлю.
-
5
Полонина Пантир, Згари, с. Бистриця. (15 км.)
Мандрівка з Пантира у мальовниче селище Згари, що є частиною селища Бистриця. Згари відомі тим, що населення цього пункту складає всього 29 осіб. Однак саме тут у напівдикій місцевості ви можете дати оцінку своєму походу в Горгани – таємничу та сувору місцевість Карпатських гір. Ночувати ми будемо на дикій полонині неподалік селища.
-
6
с. Бистриця, переїзд до Івано-Франківська
Шостого дня наша мандрівка спрямує нас до другої половинки Згар – селища Бистриці. Колись цей населений пункт мав назву Рафайлова. Однак за сприяння населення, цьому місцю повернуто назву Бистриця і тепер воно має одне ім’я з річкою, що протікає селищем.
Звідси нас забере комфортний автобус, який відвезе нас до Івано-Франківська. Очікуваний час в дорозі становить близько двох годин.
Страхування
Входить у вартість туру
Що не входить у вартість туру:
Переїзд з Івано-Франківська до точки призначення та повернення до Івано-Франківська, входи до заповідників.
Їжа
День
День
День
День
День
День
Якщо велич гір вас полонить, а кам’янисті та мохові полонини лише приваблюють – ласкаво просимо в Горгани!
ЗареєструватисяВіддалені Горгани
, 2000 грн
Сталась помилка.
Будь ласка, поверніться назад та підтвердіть повторне надсилання форми.
Віддалені Горгани
На замовлення (6 днів), 2000 грн
Ваші дані успішно відправлені.
Очікуйте дзвінка для уточнення деталей походу та підтвердження реєстрації.